آنتونی هاپکینز در نقش آهنگساز مشهور بازی می‌کند

آنتونی هاپکینز در فیلم زندگینامه‌ای «پادشاه کاونت گاردن» نقش جورج فردریک هندل آهنگساز را بازی خواهد کرد.

 به نقل از ورایتی، آنتونی هاپکینز ایفای نقش یک چهره نمادین دیگر را انتخاب کرده و این بار به دنیای موسیقی می‌رود که خود در آن کارکشته است.

بازیگر اسطوره‌ای صحنه نمایش و پرده سینما که ۲ جایزه اسکار در کارنامه دارد، برای ایفای نقش جورج فردریک هندل به فیلم «پادشاه کاونت گاردن» پیوسته است. داستان فیلم در دوره‌ای می‌گذرد که آهنگساز مشهور اپرا روی شاهکار کُرال خود «مسیحا» کار می‌کرد. پیش فروش جهانی این پروژه آغاز شده و فیلم قرار است اواخر پاییز ۲۰۲۵ اکران شود.

اندرو لویتاس که کارگردانی «پادشاه کاونت گاردن» را برعهده دارد آن را بر مبنای فیلمنامه‌ای از تیم اسلوور می‌سازد.

سازندگان فیلم از آن به عنوان گرامیداشت باشکوه نابغه‌ای یاد کرده‌اند که تمام قوانین را زیر پا می‌گذارد تا به خلق سرود الهام‌بخش تخیل مردم بپردازد.

لویتاس از «مسیحا» به عنوان شاهکار پیشگامانه‌ای یاد کرد که محبوب‌ترین اثر جهان در حدود ۳۰۰ سال باقی مانده است. وی درباره فیلمنامه هم گفت: نوشته‌های تیم اسلوور مملو از تجربه‌های واقعی و پرشور با تمام رنگ‌های زیبا و زشتش است و داستانی پرچالش از انسان معاصر، ارتباط جهانی بشری و اعتلای معنوی را روایت می‌کند.

در «پادشاه کاونت گاردن» دوباره هاپکینز با کمپانی «امبانکمنت» همکاری می‌کند که از حامیان فیلم «پدر» فلوریان زلر بود و بازی در آن برای هاپکینز دومین اسکارش را در سال ۲۰۲۱ به ارمغان آورد.

تیم هاسلم از بنیانگذاران این کمپانی از هاپکینز و هندل به عنوان استادان هنر خود یاد کرد و گفت بیش از ۵ میلیون نفر به تماشای اجرای «مسیحا» تنها در رویال آلبرت هال نشسته‌اند و در آمریکا نیز بیش از ۸۰۰ اجرا در سال از این اپرا وجود دارد. موسیقی هندل از زمان پادشاه جورج دوم در هر تاجگذاری پادشاهان بریتانیایی اجرا شده است.

جرج فردریک هندل که سال ۱۷۵۹ درگذشت، آهنگساز آلمانی – انگلیسی اواخر دوره باروک بود که برای اپراها، اوراتورها، و کنسرتوهای ارگ خود به شهرت رسید. وی سمفونی «مسیحا» را به نفع نهادهای خیریه از جمله بیمارستان‌ها و یتیم‌خانه‌ها ساخت و نواخت. مسیحیان جهان هنگام کریسمس و عید پاک با این اثر شکوهمند جشن می‌گیرند.

منبع: مهر