تقلید هوش مصنوعی از صدای «اسکارلت جوهانسون» دردسرساز شد

صدای هوش مصنوعی شرکت اوپن ای آی یک بازیگر سینما را خشمگین کرد زیرا بسیار شبیه صدای اوست در همین راستا شرکت مشغول برطرف کردن این مشکل است.

به گزارش مهر به نقل از ای اف پی، اسکارلت جوهانسون، هنرپیشه از شباهت عجیب صدای مصنوعی شرکت اوپن ای آی با صدای خودش شگفت زده شده است. این در حالی است که وی از همکاری با سازنده چت جی پی تی در یک پروژه امتناع کرده است.

این شرکت به رهبری سام آلتمن اعلام کرد مشغول فعالیت است تا به طور موقت صدای شبیه جوهانسون را که «اسکای» نام گرفته، ساکت کند.

جوهانسون در بیانیه ای نوشت:«من از اینکه آقای آلتمن به دنبال صدایی است که به شکلی عجیب شبیه صدای من باشد، شوکه و عصبانی هستم. این صدا به قدری شبیه است که دوستان نزدیک و رسانه های خبری نمی توانند تمایز بین دو صدا را متوجه شوند.

وی همچنین گفت : آلتمن در سپتامبر سال گذشته میلادی خواسته بود وی را برای همکاری با اوپن ای آی استخدام کند تا یک صدای مصنوعی بسازد زیرا افراد با راحتی بیشتری از هوش مصنوعی استفاده می کنند.

آلتمن قبلا اشاره کرده بود صدای جوهانسون روی نقشی در فیلم سینمایی «او»(Her) الهام بخش کنجکاوی وی برای آن بود که بداند کنش و واکنش های هوش مصنوعی به کجا می رسد.

جوهانسون معتقد است آلتمن صدای هوش مصنوعی را شبیه صدای او ساخته است اما اوپن ای آی در یک پست وبلاگی اعلام کرد اسکای براساس صدای صحبت کردن واقعی بازیگران زن متفاوت ایجاد شده و قرار نبود شبیه صدای جوهانسون باشد.

در بیانیه شرکت آمده است: ما معتقدیم صداهای هوش مصنوعی نباید به طور عمدی تقلیدی از صدای یک فرد مشهور باشند. صدای اسکای تقلیدی از اسکارلت جوهانسون نیست.

منبع: مهر